Wat is een minimumprijs?
Een minimumprijs is het (niet zichtbare!) minimumbedrag dat een verkoper voor een kavel heeft vastgesteld en is de laagste prijs waarvoor de verkoper bereid is te verkopen. De hoogste bieder die deze prijs haalt of overtreft, wint.
Als deze prijs niet wordt gehaald, kan je nog steeds kans maken om te winnen. Hoe dichter je bod bij de minimumprijs ligt, hoe groter je kans om deze kavel te winnen.
De kavel wordt toegewezen aan de hoogste bieder van wie het bod gelijk is aan - of hoger is dan - de minimumprijs aan het einde van de veiling. Als het hoogste bod de minimumprijs of meer gehaald heeft, wordt de kavel direct voor deze prijs verkocht.
Als de minimumprijs van een kavel bijvoorbeeld €15.000 is en het hoogste bod €14.500, wordt de kavel niet automatisch verkocht aan de hoogste bieder. De verkoper kan er dan voor kiezen om tegen die prijs te verkopen. Het is aan de verkoper om te beslissen om uiteindelijk toch akkoord te gaan met een lagere prijs. We houden de hoogste bieder op de hoogte van de status, binnen 48 uur na sluiten van de veiling.
Door het bod uit te brengen, bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Gebruiksvoorwaarden hebt gelezen en geaccepteerd. Je bevestigt ook dat je begrijpt dat je een bindende verplichting hebt om te betalen als je de hoogste bieder bent.
Waarom een minimumprijs?
Transparantie: een minimumprijs creëert transparantie en maakt verwachtingen duidelijk door onzekerheid over de prijs uit het biedproces te halen.
Eerlijkheid: minimumprijzen verminderen de oneerlijkheid van biedstrategieën waarbij een bieder op het laatste moment het hoogste bod uitbrengt om anderen te overbieden en een kavel te winnen.
Voorspelbaarheid: minimumprijzen zorgen voor een voorspelbare uitkomst omdat je weet dat een item wordt toegewezen als de minimumprijs is bereikt (in vergelijking met de onzekerheid van toewijzingskavels, waarbij de verkoper de verkoop eerst nog moet goedkeuren).
Wat is het verschil tussen geen minimumprijs, minimumprijs en toewijzing?
Geen minimumprijs: garandeert dat de kavel wordt verkocht aan de hoogste bieder. Er is geen minimum biedbedrag vereist.
Minimumprijs: Een minimumbedrag dat vereist is om de verkoop van een kavel te garanderen.
Toewijzing: het hoogste bod moet worden goedgekeurd door de verkoper om de verkoop door te laten gaan.